TENTO BLOG BOL PRESŤAHOVANÝ KLIK

Môžete sa pozrieť aj tam xDD


Helena Vondráčková a Martin Michal

17. srpna 2008 v 20:01 | story |  →BuLváR←
Když jsme je zaskočili otázkou na svatební cestu začali žertovat: (Helena) "Kam pojedeme na svatební cestu, Martine?" (Martin) "Nikam, Helenko! Jsme chudobný." Pak si Helena jen povzdechla, že na to vůbec nebyl čas pomyslet. "Cvičím těžkou skladbu na Poctu Václavu Havlovi, připravuji pořad Dlouhá noc a program do Austrálie, mezitím si střihnu svatbu…Nestíhám."

Chystá se svatba roku a všichni spekulují o kdečem. Story se rovnou zeptalo Heleny a Martina, jak se věci mají.
Svého času jsme do světa pustili úvahu, že se Helena s Martinem vezmou na své cestě v USA nebo Austrálii, a všichni se jí chytli. Teď je čas uvést věc na pravou míru, protože rozhodnutí už padlo: Svatba bude v Čechách, 22. února.
Některá média se snaží Heleně sňatek poměrně nevybíravě "rozmluvit". Snad z nedostatku jiných informací stále dokola omílají nejrůznější spekulace z Martinovy údajně temné minulosti a děsně se "diví", že Helena nechápe, že Martinovi jde jen o její peníze.
My taky nechápeme. Není snad Helena svéprávný člověk, který už poměrně přesvědčivě dokázal, že dost dobře ví, co dělá? Když jste s těmi dvěma, nemůžete nevidět, že se mají rádi. Nefalšovaně. Docela dobře chápete, proč se rozhodli vzít, a nevidíte jediný důvod, proč jim to kazit.

Jak se připravujete? Už máte "svatební horečku", nebo na nic takového prostě není čas?
Příprava svatby probíhá skutečně v ohromném časovém tlaku, ale věnujeme se jí každý den a dá se říct, že vždycky dlouho do noci. Poznali jsme ovšem, že sami takovou akci zorganizovat nezvládneme a musíme požádat o pomoc agenturu, která se organizací svateb zabývá. Sami z toho máme dost trému, má přijít více než 200 svatebních hostů.

Tak to bude velkolepá oslava. Koho všechno zvete?
Samé milé a příjemné lidi. Doufáme, že se jim u nás bude líbit. Určitě přijde Marta Kubišová, Karel Gott, Václav Neckář, Waldemar Matuška a mnoho a mnoho dalších.

Heleno, co pro Vás znamenají svatební šaty? Řešíte tuhle otázku složitě jako jiné nevěsty, nebo je to spíš jeden z kostýmů?
Svatební šaty pro mě samozřejmě znamenají hodně. Určitě to není jen kostým. Musí být krásné a zčásti i výjimečné. Na jejich výrobě se podílí celý tým módní výtvarnice Táňi Kováříkové. Oni mají přehled a hlavně vkus. A vědí, co mi sluší. A já jim absolutně důvěřuju.

Radila jste se o šatech i s Martinem?
V tomhle se podřizuju svatebnímu zvyku - ženich do poslední chvíle šaty nesmí vidět, bude to pro něj překvapení. Myslím, že nevěsta tím i dává najevo, že jsou věci, do kterých ji manžel mluvit nebude (smích). Naopak já se svým vizážistou Zdeňkem Fenclem a s Táňou Kováříkovou jsme mu určili jeho oblečení, společně jsme ho i koupili - klasický smokink.

A co snubní prstýnky?
Ty jsme si koupili v New Yorku, v takové jejich Zlaté uličce. Byl to dost velký problém, protože Martin má velikost 12,5 a tu nikde neměli. Strávili jsme tím čtyři hodiny. Nakonec jsme uspěli - máme krásné prstýnky z platiny, broušené do duhy, se zlatým lemováním.

Jste dohodnutí na květině? Nebo se Helena nechá překvapit?
Květinu jsme nechali na výběru Táňy Kovaříkové, aby s šaty vytvořila jeden ladící celek.

Prozradíte i svědky?
Helenčin svědek je pan Petr Salava a paní Zuzana Baudyšová bude Martinův svědek.

Manželství je kompromis. Myslíte, že to máte nacvičené, protože už žijete spolu, nebo jsou věci, které ještě musíte dořešit?
Manželství je skutečně kompromis. Myslíme si, že už tu zkušební dobu máme za sebou a našli jsme společnou řeč i v tomto složitém soužití. Čím víc nás lidé pomlouvají a útočí na nás, tím víc jsme semknutí. Máme k řešení poslední malý problém, a to je Helenčina dochvilnost. Jsou již jisté náznaky k lepšímu, takže věříme, že to zvládneme též.

Pokusme se odpovědět všem těm spekulantům: Jak jste mezi sebou ve skutečnosti řešili majetkové poměry (na rozdíl od toho, co "za vás" řešil bulvár)?
Takže pro spekulanty a pomlouvače zvlášť: Máme už ze začátku našeho vztahu podepsanou smlouvu o tom, jak u nás zacházíme s majetkem a komu patří. Teď jsme ji jen opravili do manželské podoby.

Máte Martine, nějakou osobní teorii, proč jste se stal takovým terčem pomluv?
Mám. V prvé řadě je to obrovská závist, která je vlastní tomuto národu. Pak je to bohužel bratr Halenky, který si osobuje právo zasahovat do jejího života, a to značně nevhodně. Já prožil v životě hodně, ale nikdy jsem nezažil něco tak podlého a hlavně hloupého. Bohužel už jsem se oba přesvědčili o tom, že čím je člověk v životě úspěšnější, tím víc je zlý a kope kolem sebe. Kdyby si Helena chtěla vzít kohokoliv, bratr nemá právo jí takhle do života zasahovat. Myslím si ovšem, a nejsem sám, že to je případ pro psychiatra a ne pro právníky. Jsem v šoku, že se po tom všem ještě diví, že s ním Helenka nechce spolupracovat…

Heleno, přimělo vás to vyříkat si s Martinem "sporné" věci z minulosti, třeba abyste měla v hlavě jasno a po ruce argumenty, kdyby bylo potřeby bránit Martina i svou volbu, nebo jste to prostě jako pomluvy odmítala brát na vědomí?

O všem co se týká Marina, vím od samého začátku naší známosti. Všechno jsem si vyříkali a já mám jasno. Mám v ruce konkrétní věci, kdežto můj bratr pořád operuje nějakými pomluvami, které kde sehnal. Mám pocit, že už snad ani nedělá nic jiného. Snaží se do jeho problému zatáhnout celou rodinu a vkládá například mé sestře do úst slova, která nikdy neřekla. Jeho počínáni odsuzuji a je mi líto, že se tak chová. Absolutně zkazil náš krásný vztah, rozvrátil rodinu. A je to strašná škoda.

Tak raději zpět k příjemnému plánování. Termín svatby už jsem prozradili. Místo je naším společným tajemstvím. Ale kde vlastně budete slavit?
Po neveřejném obřadu a rodinném obědě bude svatební veselí od 17 hodin v S-Clubu Řitka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama