TENTO BLOG BOL PRESŤAHOVANÝ KLIK

Môžete sa pozrieť aj tam xDD


Oči pro pláč :-(

17. srpna 2008 v 13:43 | 17.08.2008 |  →BuLváR←
Prázdný pelíšek a oči pro pláč zbyly Heleně Vondráčkové (61) po její dvanáctileté vlčici Lize. Fenka, která nedávno musela podstoupit sérii náročných operací, při nichž jí byla voperována endoprotéza, kvůli pooperačním komplikacím a po dvouměsíčním marném boji s infekcí zemřela. Helena truchlí, vždyť pejska vypiplala od štěňátka a měla ho jako dítě...
Slzy utírá i zpěvaččin manžel Martin Michal (49). Lizka byla první člen Heleniny rodiny, který ho bez výhrad a s upřímnou láskou přijal, dokonce občas, když panička nebyla doma, mohla spokojeně spát u něj v posteli. První vrásky Heleně a Martinovi Lizka přivodila už po Vánocích, kdy začala kulhat. "Operaci kyčle si vyžádaly obě nemocné zadní tlapy, a na konci jara se začalo s tou zdravější, aby se horší noze ulehčilo. Bohužel, její tělo umělý kloub odmítlo, a rána začal hnisat, nemohla ani pořádně chodit," posteskl si Martin.
U nemohoucí Lizky držel přes dva měsíce stále někdo nepřetržitou službu. Martin přestal Helenu doprovázet a držel stráž u psa, když naopak musel ven Martin, zůstala doma s pejskem Helena. Každý druhý den se jezdilo na kontrolu k veterináři, na injekce, které měly infekci zabránit. Ani kvůli tomu spolu Helena s Martinem nemohli na letní dovolenou do Turecka, kam Helenu nakonec doprovodila Jitka Zelenková.
Den předtím měla Helena zlé sny. Volala do Prahy, jestli je všechno v pořádku, ale Martin ještě věřil v zázrak. Po probdělé noci však už bylo jasno, že scházející Lizka boj prohrává, a veterinář její trápení ukončil. Z Turecka se Helena vrátit nestihla. A Martin, který nejlépe ví, jak těžce ztrátu mazlíčka Helena nese, se rozhodl nedovolit smutku přijít. Ještě ten večer nasedl se stisknutými zuby do auta, a odjel do sto padesát kilometrů vzdáleného Frýdlantu. Domů se vrátil s osmitýdenním štěňátkem, které jako by Lizce z oka vypadlo. Jmenuje se Fergie, a až se dnes ráno Helena vrátí domů, pokusí se zmenšit její smutek. Lizku nenahradí, ale určitě si v Helenině srdci dobude své místo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama